• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Понеділок, 2 Лютого, 2026
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > У центрі Луцька оновлять Стелу Героїв

У центрі Луцька оновлять Стелу Героїв

Автор: Костянтин Яворський
8 Серпня 2024 в 09:35
У категорії: Новини
Меморіальна дошка на Театральному майдані у Луцьку

У Луцьку оновлять Стелу Героїв на Театральному майдані. Її не розширятимуть, а переформатують та впорядкують фотографії загиблих. На це спрямують близько 400 тисяч гривень.

Про це Центру журналістських розслідувань «Сила правди» розповів директор комунального підприємства «Луцькреклама» Олександр Ковальський.

Нині Стела Героїв складається з трьох частин: Герої Небесної сотні – 106 світлин; Борцям за єдність України (Герої, які загинули з 2014 по 2022 рік) – 196 світлин; Герої нескореної України (бійці, які полягли після 24 лютого 2022 року) – 250.

«Багато ведеться розмов про перенесення Стели Героїв з Театрального майдану в інше місце. Бо це – тимчасова дошка. Але, зважаючи на прохання родичів загиблих, ми цього поки не робимо», – пояснив директор КП «Луцькреклама» Олександр Ковальський.

За інформацією Департаменту соціальної та ветеранської політики станом на 6 серпня 2024 року в Луцькій громаді офіційно підтвердили загибель 328 героїв. 

«Далі розширяти стелу в сторону ЦУМу ми вже не можемо, бо перекриємо вхід в бібліотеку для юнацтва. Вліво – ще метри два-три можемо, але з тієї сторони в нас бійці АТО. Тому ми вирішили повністю переробити стелу в хронологічному порядку: спочатку Небесна Сотня, потім Герої АТО і потім – загиблі після повномасштабного вторгнення. Фотографії зменшувати не будемо, але розмістимо їх щільніше», – поділився планами Олександр Ковальський.

Договір закупівлі послуг з поточного ремонту пам’ятного знаку уклали п’ятого серпня з товариством «Факторія». За 388 тисяч гривень підприємство до 24 серпня цього року обіцяє розпочати і завершити оновлення стели.

Меморіальний фотостенд Героям Небесної сотні і Героям-лучанам, які загинули за єдність України, а саме так спочатку називалася конструкція, спорудили на Театральному майдані Луцька в листопаді 2014 року. Тоді на облаштування пам’ятної дошки з міського бюджету виділили близько 50 тисяч гривень. Зовнішній вигляд фотостенду забезпечило також ТОВ «Факторія».

У ніч на 24 листопада 2016 року фотостенд частково згорів. Вогнеборці причиною пожежі на луцькій Стелі Героїв назвали самозагоряння від лампадок. 27 грудня 2016 року Стелу Героїв оновили. Тоді на це витратили 240 тисяч гривень.

Після 24 лютого 2022 року стелу оновлювали декілька разів. За даними системи публічних закупівель «Prozorro», у вересні 2022 року закупили матеріалів для оновлення меморіальної дошки на 114 тисяч гривень. У жовтні 2022 року витратили майже 60 тисяч на самі роботи. Менш, ніж через місяць – у листопаді 2022 – ще 75 тисяч гривень. У липні 2023 на реконструкцію витратили трішки більше 80 тисяч гривень.

У 2024 році на матеріали та елементи благоустрою для пам’ятного знаку «Герої нескореної України» спрямували майже 100 тисяч гривень.

Загалом на спорудження Стели Героїв, її ремонт та реконструкцію без врахування ритуальної атрибутики (лампадки чи гірлянди) з 2016 року, за даними системи публічних закупівель «Prozorro», спрямували більше 1,1 мільйона гривень.

Нагадаємо, раніше Центр журналістських розслідувань «Сила правди» розповідав скільки заробляє і витрачає комунальне підприємство «Луцькреклама».

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: ProzorroВійна в УкраїніКП «Луцькреклама»Луцька міська радаОлександр Ковальськийремонт
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Кого з волинських лісівників судять за вирубки на майже 40 мільйонів гривень

Наступна новина

Ковельська лікарня придбає медичне обладнання за 2 мільйони гривень

Схожі Публікації

У Луцьку судитимуть лікаря-шахрая

Автор: Сила Правди
30 Січня 2026 в 16:54
0
За матеріалами СБУ у Луцьку судитимуть лікаря-шахрая

У Луцьку судитимуть сімейного лікаря одного з приватних медичних закладів Луцька, який вимагав гроші у...

Детальніше

Картоплесаджалка: як вибрати модель для господарства

Автор: Сила Правди
30 Січня 2026 в 13:15
0
картоплесаджалка

Механізація завдань у сільському господарстві – запорука успіху у цій сфері. Важливо поступово знижувати кількість...

Детальніше

Волинська дитяча лікарня замовила ремонт за 12 мільйонів

Автор: Оксана Коваленко
30 Січня 2026 в 10:33
0
Волинська дитяча лікарня замовила завершення ремонту відділення хірургії за 12 млн

Волинське обласне медоб’єднання захисту материнства і дитинства через тендер замовило завершення ремонту відділення дитячої хірургії...

Детальніше
Наступна новина
Ковельське МТМО суд запит інформація

Ковельська лікарня придбає медичне обладнання за 2 мільйони гривень

  • 30 Січня 16:54 У Луцьку судитимуть лікаря-шахрая
  • 30 Січня 13:15 Картоплесаджалка: як вибрати модель для господарства
  • 30 Січня 10:33 Волинська дитяча лікарня замовила ремонт за 12 мільйонів
  • 29 Січня 15:17 Чому мешканці скандально відомої багатоповерхівки в Луцьку – третій рік без обіцяного опалення
  • 29 Січня 11:02 У Луцьку судили посадовця, який продавав службу в тилу
  • 28 Січня 16:57 Чому розгорівся скандал із землею під Луцьком, яку орендує фірма сім’ї Палиць 
  • 28 Січня 13:18 Що обрати для коротких поїздок: дорожню сумку чи валізу?
  • 28 Січня 11:59 Верховний Суд залишив у силі вирок зраднику, який передавав росіянам дані про Луцький аеродром
  • 27 Січня 14:07 Волинським медінститутом керує посадовиця з судимістю 
  • 27 Січня 11:50 Суддя з Волині взяв у кредит китайський кросовер за понад мільйон гривень
  • 27 Січня 11:15 Якими бувають маятникові двері Hörmann?
  • 26 Січня 10:38 Кримінальну справу щодо ексдиректора торфозаводу на Волині передали до суду
  • 23 Січня 17:20 На Волині судили посадовця, який «пришвидшував» доставку закордонних паспортів
  • 23 Січня 16:39 Луцьке комунальне підприємство отримало солерозкидачі за майже 13 мільйонів в лізинг
  • 22 Січня 17:37 НАБУ провело обшуки у волинських митників (оновлено)
  • 22 Січня 14:12 Волинські прокурори відкрили кримінал через забудову біля озера Червище
  • 22 Січня 11:36 Посадовець сервісного центру МВС на Волині прокоментував обшуки у нього вдома
  • 21 Січня 14:22 Хто постачатиме м’ясо у дитсадки Луцької громади на понад 14 мільйонів гривень
  • 21 Січня 11:31 ДБР викрило махінацію з лісом на Волині
  • 20 Січня 17:58 Луцьк вкладає в енергобезпеку майже 13 мільйонів гривень
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.