• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Неділя, 2 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Преміювали родичів: на Волині суд оштрафував директорів двох комунальних закладів

Преміювали родичів: на Волині суд оштрафував директорів двох комунальних закладів

Автор: Костянтин Яворський
11 Квітня 2024 в 10:20
У категорії: Новини
У Нововолинську суд оштрафував директорів двох комунальних закладів за конфлікт інтересів. Фото – Нововолинський міський суд.

Нововолинський міський суд оштрафував керівників двох комунальних закладів за правопорушення, пов’язані з корупцією. Посадовці приймали рішення в умовах конфлікту інтересів: влаштовували на роботу та преміювали близьких родичів.

Йдеться про керівника Нововолинського ліцею №9 Василя Бакуша та ексдиректора Нововолинського спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар» Володимира Цвида.

Василь Бакуш керує ліцеєм №9 з листопада 2021 року. У серпні 2022 року він оформив на роботу двоюрідну сестру, яка отримала посаду вчителя англійської мови. 

Також два роки підряд, у 2022-му і 2023-му, посадовець встановлював дружині, яка працює бібліотекаркою, доплату у розмірі 15% посадового окладу за роботу з фондом підручників. А ще двічі робив їй надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу. Окрім того, у 2022 році Василь Бакуш «за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків» преміював двох сестер. Відтак, щодо нього склали низку протоколів за те, що він приймав рішення та вчиняв дії в умовах реального конфлікту інтересів. 

Василь Бакуш, фото зі сторінки Нововолинського ліцею №9

«У судовому засіданні Василь Бакуш повністю визнав себе винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та пояснив, що вказані накази видав і підписав, оскільки не досконало був обізнаний із вимогами закону України «Про запобігання корупції», у вчиненому щиро розкаюється», – йдеться у постанові суду від 21 лютого 2024-го.

Посадовця оштрафували на 3910 гривень. Василь Бакуш продовжує працювати директором ліцею, у вересні 2023 року з ним продовжували контракт на 4 роки. 

За схожі порушення, пов’язані з корупцією, судили і колишнього директора спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар» Володимира Цвида. У грудні 2022 року він підписав наказ про преміювання себе на 10 тисяч гривень. А ще виписав премію своєму синові – у розмірі п’яти тисяч гривень. Ймовірно ідеться про Ігоря Цвида, який працює інструктором у СОК «Шахтар».  

Володимир Цвид, ексдиректор СОК «Шахтар»

Володимир Цвид теж визнав свою вину. 

«Із наданих пояснень Володимира Цвида вбачається, що він дійсно не повідомив Нововолинську міську раду про наявність у нього реального конфлікту інтересів через необізнаність з діючим антикорупційним законодавством та значним навантаженням у роботі, – йдеться у постанові суду від 8 лютого 2024-го.

Директора «Шахтаря» оштрафували на 3400 гривень. Володимир Цвид керував СОК «Шахтар» з 2006 року, а з січня 2024-го –  він інструктор з фізичної культури.

Рішення суду щодо обох керівників комунальних закладів набрали законної сили, а штрафи уже сплачені.

Раніше «Сила правди» писала, що за схожі правопорушення, пов’язані із корупційними діяннями суд оштрафував ексректора луцького політеху. Він влаштував на роботу дружину, не повідомивши про конфлікт інтересів.

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Василь БакушВолодимир Цвидконфлікт інтересівКорупціяНаціональне агентство із запобігання корупції (НАЗК)Нововолинська міська радаНововолинський ліцей №9Нововолинський міський судСОК ШахтарСуд
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Пів мільйона євро заощаджень та чотири квартири: що задекларував колишній заступник голови Волинської ОДА

Наступна новина

Як занепала луцька «Електротермометрія» і хто зведе на її місці багатоповерхівки

Схожі Публікації

У Луцьку провели громадські слухання щодо забудови Центрального ринку і Старого міста

Автор: Олег Криштоф
31 Липня 2026 в 18:05
0

У Луцьку відбулися громадські слухання щодо плану розвитку території в межах Центрального ринку та Старого...

Детальніше

Син волинського лісівника купив конюшню «Поліського лісового офісу» майже за мільйон

Автор: Олег Криштоф
31 Липня 2026 в 12:50
0
Лісова конюшня та господарська будівля в Клубочині Луцького району (викупив Сергій Ковальчук)

Підприємець Сергій Ковальчук із Цумані викупив у держави конюшню та господарську будівлю в селі Клубочин...

Детальніше

З держпідприємства «Ліси України» стягують сотні тисяч гривень через незаконну вирубку в нацпарку Волині

Автор: Михайло Палецький
31 Липня 2026 в 10:00
0
Цуманська пущі

Господарський суд Волинської області зобов’язав державне підприємство «Ліси України» відшкодувати понад 309 тисяч гривень збитків...

Детальніше
Наступна новина
Як занепадала луцька «Електротеремометрія» і хто зведе на її місці багатоповерхівки

Як занепала луцька «Електротермометрія» і хто зведе на її місці багатоповерхівки

  • 31 Липня 18:05 У Луцьку провели громадські слухання щодо забудови Центрального ринку і Старого міста
  • 31 Липня 12:50 Син волинського лісівника купив конюшню «Поліського лісового офісу» майже за мільйон
  • 31 Липня 10:00 З держпідприємства «Ліси України» стягують сотні тисяч гривень через незаконну вирубку в нацпарку Волині
  • 30 Липня 17:37 Луцькрада призначила нових заступниць міського голови
  • 30 Липня 15:24 На Волині планують добувати пісок на Крижівському родовищі 
  • 30 Липня 12:23 Справу про 123 мільйони збитків луцького «Західінкомбанку» повернули на новий розгляд
  • 30 Липня 11:35 S3, S4 чи S5 High Performance: що насправді означають маркування BOSCH і чому переплата не завжди має сенс
  • 30 Липня 9:38 На ремонт дороги на Волині витратять понад 11 мільйонів
  • 29 Липня 12:20 Луцькрада вдруге за чотири місяці змінила керівника: громаду очолив депутат-забудовник
  • 29 Липня 10:00 Як на Волині купували пальне в умовах світової кризи і хто переплатив
  • 28 Липня 17:48 На Волині селищна рада здала в оренду два гектари поля за другим разом
  • 28 Липня 12:52 Українців закликають уже перевірити свої дані у Держреєстрі виборців
  • 27 Липня 18:18 Вимушена причетність і проблема з блогерством. Що ще лунало на «Фронтері»
  • 27 Липня 16:32 ДБР закрило справу про незаконне збагачення ексдиректора Ківерцівського лісгоспу Ярмолюка
  • 27 Липня 10:35 Луцьктепло придбало чотири модульні котельні за майже 100 мільйонів
  • 25 Липня 9:00 Сірі спортивні штани adidas – справжня база спортстайлу!
  • 24 Липня 18:05 Платний доступ і аукціон зі «своїм» суперником: що не так із «Волинськими Мальдівами»
  • 24 Липня 16:57 Ковельські комунальники замовили у фірми ексдепутата Луцькради вживаний сміттєвоз за понад сім мільйонів гривень
  • 24 Липня 13:10 Луцькводоканал купив екскаватор за майже п’ять мільйонів на тендері з сумнівними умовами
  • 24 Липня 12:45 Які помилки роблять новачки під час вибору човна?
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
Спільнота Увійти

Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.