• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 15 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Нововолинська міська лікарня купила устаткування майже на 5 мільйонів гривень за завищеними в рази цінами

Нововолинська міська лікарня купила устаткування майже на 5 мільйонів гривень за завищеними в рази цінами

Автор: Олег Криштоф
7 Листопада 2024 в 15:00
У категорії: Новини
Нововолинська міська лікарня

Фото з сайту Нововолинської міської ради.

Нововолинська центральна міська лікарня замовила набір для ЛОР хірургічних процедур за 4,9 мільйона гривень. Тендер виграла луцька фірма «Волиньфармімпекс». Аукціон із закупівлі різних медичних інструментів відбувся наприкінці вересня, однак медустанова опублікувала ціни на кожен придбаний товар лише через місяць.

Інформація про тендер розміщена у системі публічних закупівель «Prozorro».

У комунальному підприємстві «Нововолинська центральна міська лікарня» сподівалися придбати набір для ЛОР хірургічних процедур за 5,1 мільйона гривень. Єдиний учасник тендеру товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньфармімпекс» запропонував ціну на 160 тисяч гривень нижчу від очікуваної – 4,94 мільйона гривень. За відсутності конкуренції договір підписали з цією фірмою. 

Про те, скільки коштує той, чи інший інструмент з придбаного набору вдалося дізнатися не відразу. У договорі про закупівлю, укладеному 7 жовтня, було вказано лише ціну за весь лот – 4,94 мільйона гривень. Щоб вказати вартість кожної із понад 100 позицій сторони 22 жовтня уклали додаткову угоду з більш детальною специфікацією.

Журналісти «Сили правди», проаналізувавши договори, з’ясували, що ціни на деякі придбані товари значно вищі, ніж на ринку. Наприклад дзеркало носове фірми «Карл Шторц» волинський медзаклад придбав майже за 9 тисяч гривень, а на одному з українських спеціалізованих сайтів аналогічний товар цього ж виробника коштує 1,2 тисячі гривень.

Скриншот додаткової угоди між ТОВ «Волиньфармімпекс» та КП «Нововолинська центральна міська лікарня».
Скриншот сайту medtehnika-plus.com.ua.

Щипці назальні цього ж бренду в інтернет-магазині продаються за майже вісім тисяч гривень, Нововолинська лікарня заплатить за них понад 18 тисяч за одиницю.

Скриншот додаткової угоди між ТОВ «Волиньфармімпекс» та КП «Нововолинська центральна міська лікарня».
Скриншот сайту medtehnika-plus.com.ua.

Щоб з’ясувати вартість більш дорогого товару, «Сила правди» звернулася безпосередньо до продавців медтехніки. З’ясувалося, що ендоскоп, який медзаклад придбав за понад 110 тисяч гривень, можна купити за 57 тисяч, а його китайський аналог – за 25 тисяч гривень. Тобто Нововолинська міська лікарня переплатила 48 відсотків вартості товару.

Скриншот додаткової угоди між ТОВ «Волиньфармімпекс» та КП «Нововолинська центральна міська лікарня».
Скриншот листування з магазином «Медтехніка Плюс».

«Сила правди» підрахувала, що лише за ці три позиції медзаклад переплатив щонайменше 71 тисячу гривень. Йдеться про абсолютно ідентичні товари, вартість яких вдалося порівняти. Крім того, траплялося чимало інструментів інших виробників, які коштують значно дешевше, ніж ті, що закупили нововолинські медики.

Варто також зазначити, що дешевших пропозицій найдорожчої позиції в закупівлі – нової портативної ендоскопічної відеосистеми «Tele Pack plus tp101» від виробника «Карл Шторц», який лікарня придбала майже за 700 тисяч гривень, знайти не вдалося. 

Луцьке підприємство «Волиньфармімпекс» працює на ринку понад 22 роки. Фірма належить Ігорю Бондаруку, який має український паспорт, але, за даними аналітичної системи «YouControl», проживає в Чехії. Очолює фірму Наталія Засєкін.

«Сила правди» запитала директора Нововолинської міської лікарні Олега Шипелика, чому вартість придбаного обладнання значно вища пропозицій на ринку. 

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

«Дивіться, ми ж подаємо пропозицію, і будь-які фірми, які готові взяти участь і поставити нам товар, виходять на торги. Тобто це не від мене залежить… Хто пропонує найнижчу ціну, того ми і вибираємо», – заявив пан Шипелик. 

На зауваження, що журналісти знайшли ідентичний придбаному ендоскоп за 57 тисяч гривень, а не за 110, керівник медзакладу відповів:

«Приїдьте до мене, покажіть мені, хто пропонує 57. Я відмовлюся і куплю там, де ви кажете».

Раніше «Сила правда» розповідала що, волинська лікарня замовила облаштування соляної кімнати за майже мільйон гривень.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: ProzorroЗакупівліІгор БондарукМедицинаНаталія ЗасєкінНововолинська центральна міська лікарняОлег ШипеликТендерТОВ «Волиньфармімпекс»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Фірми депутата Волинської облради та сина колишнього дорожника оштрафували на мільйон за змови на тендерах

Наступна новина

Будівельний лобізм: як депутат Луцькради на засіданнях працює для «своїх» компаній

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина
Микола Дуда Луцька міська рада голосування

Будівельний лобізм: як депутат Луцькради на засіданнях працює для «своїх» компаній

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
  • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
  • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
  • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
  • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
  • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
  • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
  • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
  • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
  • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
  • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
  • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
  • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
  • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
  • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
  • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
  • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
  • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
  • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.