• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 14 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Хмельницькі підприємці за рішенням суду заплатять Луцьку 2,3 мільйона гривень на розвиток міста

Хмельницькі підприємці за рішенням суду заплатять Луцьку 2,3 мільйона гривень на розвиток міста

Автор: Костянтин Яворський
24 Липня 2024 в 12:05
У категорії: Новини
ЖК «Атлант» будинок

ЖК «Атлант» у Луцьку, фото з сайту ЛУН

За дві збудовані у Луцькій громаді багатоповерхівки забудовники вчасно не сплатили внески до бюджету на розвиток інфраструктури. Через це компанії отримали два позови від прокуратури. Підприємства, які мають власників з Хмельниччини, погодилися з вимогами правоохоронців та сплатять 2,3 мільйона гривень до бюджету Луцької громади.

Про це стало відомо із двох рішень Господарського суду Волинської області від 11 червня та 12 червня 2024 року.

Йдеться про дві багатоповерхівки: один з будинків житлового комплексу «Традиція» у селі Зміїнець та один з будинків житлового комплексу «Атлант» на вул. Рівненській, 25 у Луцьку. Перший зводило підприємство «Традиція 2018», а другий – товариство «Кристал житло інвест».

Обидва будинки почали будувати ще у 2020 році. Будинок у складі ЖК «Атлант» у Луцьку здали в експлуатацію у серпні 2022 року, збудувавши загалом 88 квартир, з них – 22 двохкімнатні, решта – однокімнатні. У селі Зміїнець багатоповерхівку здали в листопаді 2022 року, загалом це 48 квартир, з них 8 – трикімнатних, 12 – двокімнатних і 28 – однокімнатних.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
ЖК "Традиція-2018", село Зміїнець, Набережна
ЖК «Традиція», село Зміїнець. Фото із ЛУН

Водночас до обох фірм у квітні та травні цього року звернулася із позовами Луцька окружна прокуратура. У суді вимагали стягнути з підприємства «Кристал житло інвест» 1,4 мільйона гривень, а з товариства «Традиція 2018» – 882,4 тисячі гривень. Прокуратура посилалася на те, що забудовники не виконали свого обов’язку з перерахування до місцевого бюджету коштів для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту – тобто пайової участі. Кошти за позовами намагалися стягнути на користь Луцької міської територіальної громади.

Зрештою, обидва підприємства подали до суду заяви, у яких погодилися з цими вимогами.

«Від товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал житло інвест» через відділ документального забезпечення та контролю суду надійшла заява від 07.06.2024, у якій відповідач повідомив суд про визнання позовних вимог в повному обсязі та просить суд позов задоволити, розгляд справи здійснювати за відсутності відповідача», – вказується у рішенні суду. 

Суд додатково вказав, що для обох забудовників зберігався обов’язок до сплати пайової участі і прийняв рішення про стягнення коштів.

За рішенням Господарського суду Волинської області від 12 червня 2024 року ТОВ «Кристал житло інвест» заплатить в бюджет Луцької міської територіальної громади 1,4 мільйона гривень пайової участі. ТОВ «Традиція 2018» за рішенням суду від 11 червня заплатить 882,4 тисячі гривень. Обидві фірми також сплатять судовий збір.

ЖК "Атлант", Рівненська, 25
ЖК «Атлант», Рівненська, 25

Зауважимо, що ТОВ «Кристал житло інвест» поки зволікає зі сплатою пайової участі, попри наявне рішення суду. Про це стало відомо із судового наказу від 12 липня 2024-го, який зобов’язує товариство все ж заплатити гроші.

В засновниках товариства з обмеженою відповідальністю «Кристал житло інвест», яке будувало ЖК «Атлант» у Луцьку, – Віталій Мазур з Хмельниччини. Він повністю володіє цією компанією. У підприємстві «Традиція 2018» він теж є засновником – разом з ще одним хмельничанином Сергієм Сажієнком. Директоркою обох фірм є лучанка Наталія Рабомізо, яка водночас є і головою ОСББ в секціях ЖК «Атлант».

За даними офіційної фінансової звітності, за роки будівництва, тобто з 2020-го, ТОВ «Кристал житло інвест» отримало 12,8 мільйона гривень доходу. З них – 1,7 мільйона чистого прибутку. ТОВ «Традиція 2018» заробила за той самий період лише 2,25 мільйона гривень. З них – 65 тисяч чистого прибутку.

Загалом судами у 2024 році було прийнято до провадження 15 справ за позовами волинських правоохоронців про стягнення із замовників будівництва пайової участі на суму понад 19 мільйонів гривень. За результатами розгляду цих справ позови на 3,8 мільйона гривень уже задоволені, а місцевий бюджет поповнився на 441 тисячу гривень, – повідомляла пресслужба Волинської обласної прокуратури наприкінці червня 2024 року. 

Раніше «Сила правди» писала, що Ковельська міськрада не змогла відсудити у фірми колишнього депутата облради пайовий внесок на розвиток міста. 

Костянтин Яворський

Журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: БудівництвоВіталій МазурГосподарський суд Волинської областіЖК «Атлант»ЖК «Традиція»Луцька міська радаЛуцька окружна прокуратураПайова участь у розвитку інфраструктуриСергій СажієнкоСудТОВ «Кристал житло інвест»ТОВ «Традиція 2018»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Лучан запрошують долучитися до масштабної екологічної події – маршу прибирання

Наступна новина

Волинський суддя, який закривав справи контрабандистів, звільнився за власним бажанням

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина
Віктор Гапончук Петро Борсук

Волинський суддя, який закривав справи контрабандистів, звільнився за власним бажанням

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
    • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
    • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
    • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
    • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
    • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
    • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
    • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
    • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
    • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
    • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
    • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
    • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
    • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
    • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
    • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
    • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
    • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
    • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
    • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.