• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Середа, 15 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам

Директора волинського фонду відправили під домашній арешт у справі про сприяння ухилянтам

Автор: Антон Бугайчук
19 Травня 2023 в 09:35
У категорії: Новини
фонд Добра справа кримінал

Директора благодійного фонду «Добра справа» Юрія Сливу відправили під домашній арешт на два місяці. Його підозрюють у службовому підробленні та сприянні в незаконному переправленні військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон.

Запобіжний захід Юрію Сливі 15 травня обрав Луцький міськрайонний суд.

За даними слідства, підозрюваний видавав офіційні листи із неправдивими відомостями про «волонтерів», які виїжджатимуть з України за гуманітарною допомогою. Таким чином нібито виїхало 238 осіб, які в Україну не повернулися.

Згідно з інформацією з сайту «Доброї справи», у фонді задіяно близько 850 волонтерів. За даними ЗМІ, загалом із 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023-го за поданням цього благодійного фонду в систему «Шлях» внесли дані відносно 1081 чоловіка призовного віку.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт
Юрій Слива. Фото з соціальних мереж

Нагадаємо, волонтера цього фонду Віталія Мельничука та пенсіонера з Луцька Володимира Комарова вже судили за сприяння незаконному перетину кордону військововзобов’язаними. Луцький міськрайонний суд в особі судді Ярослава Артиша визнав Мельничука винним і присудив йому 119 тисяч гривень штрафу. Лучанина Володимира Комарова засудили до трьох років позбавлення волі, одразу замінивши покарання іспитовим строком терміном в один рік.

Крім того, керівницю відділу з забезпечення Збройних Сил України фонду «Добра справа» Ольгу Косован підозрюють у торгівлі військовою амуніцією. За даними слідства вона причетна, зокрема до продажу бронеплит та бронежилетів на суму близько 600 тис. грн., які були передані фонду в якості гуманітарної допомоги. Справу продовжує розглядати Луцький міськрайонний суд.

Раніше «Сила правди» писала, що, згідно зі звітом Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, з 24 лютого і до кінця 2022 року за кордон через систему «Шлях», яка забезпечує виїзд чоловікам-волонтерам, виїхали 7625 волинян. З них не повернулися 1375 осіб, що з загальної кількості тих, хто виїхав, становить 18,03%.

Антон Бугайчук

Політолог, з жовтня 2019 року до лютого 2020-го – журналіст Центру журналістських розслідувань "Сила правди", позаштатний дописувач "Сили правди"
Теги матеріалу: Благодійний фонд «Добра Справа»БлагодійністьВійна в УкраїніВіталій МельничукВолодимир КомаровВолонтериЛуцький міськрайонний судОльга КосованСистема «Шлях»Юрій СливаЯрослав Артиш
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Скандальновідому луцьку багатоповерхівку ексдепутата міськради втретє забракували

Наступна новина

Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина
російські товари

Заробітки на ностальгії за «совком». Як у Польщі українцям продають товари з російським «душком»

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
  • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
  • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
  • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
  • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
  • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
  • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
  • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
  • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
  • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
  • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
  • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
  • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
  • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
  • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
  • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
  • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
  • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
  • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
  • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
Усі новини розділу

Контактні дані

  •  Волинська область, місто Луцьк
  •  (+38) 095 15 97 813
  •  [email protected]
  • Підтримати проект


Підтримати проект

Розділи сайту

  • Новини
  • #Розслідування
  • #Аналітика
  • #Ми вплинули
  • #Спецтема
  • #Лайфхак

Інформація

  • Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію

Про нас

«Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект

Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.