• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 11 Серпня, 2026
Увійти
Спільнота
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > #Спецтема > Вибори 2020 > Дороги та майданчики: волинські нардепи піаряться на коштах з держбюджету

Дороги та майданчики: волинські нардепи піаряться на коштах з держбюджету

Автор: Сила Правди
30 Серпня 2020 в 10:00
У категорії: Вибори 2020, Новини

Протягом серпня 2020 року троє народних депутатів, обраних в округах у межах Волинської області, публічно згадували про своє «сприяння» у виділенні коштів із державного бюджету для облаштування певних об’єктів.

Випадки «самопіару» на бюджетних коштах виявили представники Громадянської мережі ОПОРА у ході моніторингу сайтів депутатів, сторінок у соцмережі Facebook, онлайн-видань та YouTube-каналів місцевого телебачення. У матеріалах поряд із сумами коштів згадували імена народних депутатів Вячеслава Рубльова, Ірини Констанкевич та Ігоря Гузя. Останній, до слова, заявив, що балотуватиметься до Волинської обласної ради на виборах 25 жовтня.

4 серпня на Facebook-сторінці «Народний депутат Вячеслав Рубльов – Округ 20» повідомили про участь нардепа в отриманні коштів на ремонт дороги поблизу села Зелене Горохівського району.

«Ми з командою рік писали звернення і запити в різні інстанції, я кілька раз зустрічався із керівником Укравтодору Олексієм Кубраковим, аби на цю дорогу виділили кошти. Зараз в Зеленому розгорнули роботи на повну потужність ­– асфальтне покриття вкладають у кілька шарів, аби дорога прослужила довше», ­– йдеться у дописі. Окрім того, зазначають, що вдалося залучити кошти й на встановлення освітлення.

У випуску «Новин на часі» телерадіокомпанії «Аверс» за 5 липня включили сюжет про ремонт цієї дороги. Зокрема, тут зазначають, що кошти на сільський автошлях – понад 7 млн грн – вдалося залучити із державного бюджету завдяки народному депутату Вячеславу Рубльову. Сам же нардеп розповідає про подальші плани на його ремонт. Окрім того, журналістка розповідає, що нардеп повідомив про залучення ще 300 тис. гривень на освітлення дороги з коштів субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток територій.

10 серпня на сайті  «Ірина Констанкевич — народний депутат» з’явилася публікація «На ремонт спортзалу в школі Колок – 2,05 млн гривень». У ній начальник відділу освіти Колківської селищної ради Леонід Новак зазначає:

«Якби не зусилля нардепа Ірини Констанкевич, яка залучила кошти соцеконому у розмірі 2 млн 51 тисяча гривень, то ремонту і до 2077 року не дочекалися б».

Телерадіокомпанія «Аверс» 13 серпня виклала на своєму каналі у YouTube сюжет про ремонт у школі-ліцеї селища міського типу Колки. Тут, зокрема, розповідають, про запланований ремонт великого спортзалу. Журналісти зазначають, що це стало можливим «за сприяння» народної депутатки Ірини Костанкевич.

«У тому, щоб кошти на ремонт спортзалу – а це понад 2 млн грн, посприяла депутат Ірина Констанкевич», – повідомляють у сюжеті та далі цитують депутатку.

14 серпня сайт «Нововолинський інформаційний портал» розмістив публікацію «Про те, що вдалося зробити: Команда Ігоря Гузя презентувала інтерактивну карту добрих справ. ВІДЕО». Матеріал із посиланням на сторінку потенційного кандидата на посаду міського голови Нововолинська Бориса Карпуса повідомляє про сайт, на якому можна переглянути «карту добрих справ».

Матеріал містить посилання на ресурс, де є клікабельні позначки об’єктів. Клацнувши на позначку, можна дізнатися назву об’єкта, адресу, суму коштів та примітки, у яких зазначено, на що спрямували гроші. У новині ж вказують, що кожна з позначок – «це об’єкт, який вдалося зробити за кошти державного бюджету або благодійного фонду».  Наступного дня матеріал передрукувало видання «Кордон» під заголовком «Команда Ігоря Гузя презентувала інтерактивну карту справ, зроблених для Нововолинська за 5 років».

Також 15 серпня «Нововолинський інформаційний портал» розмістив новину «Оновленню бути: Команда Ігоря Гузя розробляє концепцію рекреаційної зони Нововолинського озера». У матеріалі, окрім планів щодо відновлення відпочинкової зони, розмістили відео із Facebook-сторінки народного депутата «Ігор Гузь – офіційна сторінка», у якому депутат розповідає, що команда «За майбутнє» працює над розробкою концепції облаштування рекреаційної зони міського озера. Демонструючи на відео водойму, у кадр потрапляє дитячий майданчик.

«Це, до речі, народний депутат за державні кошти поставив», – зазначає Ігор Гузь

19 серпня на каналі ТРК «Аверс» з’явився сюжет «В селі Бобли, що на Волині, нарешті відкриють дитячий садочок в окремому приміщенні». Тут розповідають про необхідність відновлення будівлі дитсадка.

«Коли ми залучали кошти на дитячий садочок залучили депутата Верховної Ради теперішнього Рубльова Вячеслава Володимировича, який взагалі допомагає не тільки дитячому садочку», – каже голова Турійської районної ради Сергій Власюк.

Далі ж цитують самого депутата – він «посприяв тому, щоб на ремонт садочка виділили 100 тис. грн з обласного бюджету у співфіннансуванні з місцевим бюджетом. Депутат же додає: «щоб вихованці якнайшвидше пішли в оновлене приміщення, сприятиме виділенню коштів із держбюджету».

21 серпня в ефірі «Суспільного Волинь» вийшла програма «Тема дня. Підсумки за рік роботи на посаді народного депутата (Вячеслав Рубльов, ВО №20). Депутат, поза іншим, розповідає, про залучені кошти державного бюджету.

«Сьогодні, якщо ми говоримо про дорогу, наприклад, яка веде на Берестечко… Сьогодні ми дивимося, кошти виділені з держбюджету за мого лобізму – спрацювали, дорога нова, яка фактично для людей із того населеного пункту, тієї  частини Волині, досить важлива… З другої сторони є дороги, які я обіцяю, а вони не виконані», – відповідає нардеп на питання щодо виконаних обіцянок.

«Популяризація народних депутатів України за бюджетні кошти – неприпустимий спосіб підвищення власного рейтингу чи впізнаваності серед виборців, особливо за місяць до старту виборчого процесу, коли окремі народні депутати уже заявили про підтримку потенційних кандидатів під час перших та місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, а дехто уже навіть заявив про власну участь у цих виборах. Такими діями вони створюють нерівні умови для своїх потенційних опонентів на виборах. Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України», – зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області Катерина Шарпата.

Сила правди

Центр журналістських розслідувань "Сила правди"
Теги матеріалу: Вибори2020Вячеслав РубльовІгор ГузьІрина КонстанкевичКатерина ШарпатаМісцеві вибориПолітична рекламаСубвенції
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

На Волині сформували сільські та селищні ТВК: аналіз представництва та структури

Наступна новина

Більшість – жінки віком 50+: гендерний та віковий аналіз сільських і селищних ТВК на Волині

Схожі Публікації

Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі

Автор: Олег Криштоф
11 Серпня 2026 в 15:30
0
Стара Вижівка, земельний аукціон

Аграрна фірма «Волиньекостарс» луцького бізнесмена Михайла Шипелика орендувала на десять років понад 110 гектарів землі...

Детальніше

Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря

Автор: Михайло Палецький
11 Серпня 2026 в 14:08
0
Віталія Стрільчука з Луцькради покарали за хабарництво

Луцький міськрайонний суд визнав винним заступника начальника відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Віталія...

Детальніше

Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень

Автор: Оксана Коваленко
10 Серпня 2026 в 18:08
0
Наслідки обстрілу Луцька

Управління Служби безпеки України у Волинській області замовило частковий демонтаж двох пошкоджених через обстріл росіян...

Детальніше
Наступна новина
Фото з мережі.

Більшість – жінки віком 50+: гендерний та віковий аналіз сільських і селищних ТВК на Волині

  • 11 Серпня 15:30 Фірма луцького бізнесмена орендувала без конкуренції 68 гектарів комунальної землі
  • 11 Серпня 14:08 Посадовця Луцькради засудили за понад мільйон гривень хабаря
    • 10 Серпня 18:08 Пошкоджені через обстріл будівлі СБУ в Луцьку частково демонтують за понад п’ять мільйонів гривень
    • 10 Серпня 10:48 На Волині винесли вирок експравоохоронцю за хабарництво й «відбілювання» винуватця ДТП
    • 7 Серпня 18:10 Інвестиційна авантюра: як на Волині приміщення на 1300 квадратів в центрі міста «подарували» львівській компанії
    • 7 Серпня 16:33 Голову сільради на Волині підозрюють у пособництві в незаконній рубці лісу
    • 7 Серпня 10:53 ДБР розслідує можливі зловживання з вирубкою лісу в нацпарку на Волині
    • 7 Серпня 10:00 На Волині громаді намагаються повернути 70 гектарів земель, на яких господарює агрокомпанія Тігіпка 
    • 6 Серпня 18:50 Ківерцівський міський голова передумав визнавати вину в кримінальній справі
    • 6 Серпня 11:11 На Волині директорку транспортної компанії звільнили від кримінальної відповідальності
    • 5 Серпня 16:50 Суд арештував рахунки фермерського господарства волинського депутата, який вигнав податкових ревізорів
    • 5 Серпня 12:43 З Міноборони та луцького забудовника стягують майже мільйон гривень пайового внеску за будівництво ЖК
    • 5 Серпня 9:56 Фірмі на Волині, попри змову на тендері, залишили понад два мільйони гривень за підряд
    • 4 Серпня 18:01 На Волині оголосили підозру депутату, який відправляв підлеглих будувати хату посадовцю Укрзалізниці
    • 4 Серпня 16:40 Що відомо про нового керівника Бюро економічної безпеки на Волині 
    • 4 Серпня 11:01 ВАКС виніс вирок фігуранту справи про контрабанду через Волинську митницю на пів мільярда гривень
    • 3 Серпня 18:12 На Волині орендар лісових угідь програв позов щодо земель у нацпарку
    • 31 Липня 18:05 У Луцьку провели громадські слухання щодо забудови Центрального ринку і Старого міста
    • 31 Липня 12:50 Син волинського лісівника купив конюшню «Поліського лісового офісу» майже за мільйон
    • 31 Липня 10:00 З держпідприємства «Ліси України» стягують сотні тисяч гривень через незаконну вирубку в нацпарку Волині
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    Спільнота Увійти

    Copyright 2018-2026 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.