• Про нас
  • Звіти
  • Медіакіт
  • Контакти
  • Поскаржитися на публікацію
Вівторок, 14 Жовтня, 2025
Підтримати проект
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
  • Новини
  • Розслідування
  • Аналітика
  • Ми вплинули
  • Лайфхак
  • Спецтема
  • Блоги
  • Досьє
  • Комунальна нерухомість
  • Підтримати проект
No Result
View All Result
Центр журналістських розслідувань «Сила правди»
No Result
View All Result

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» > Новини > 5 разів збільшував ціну: на Волині прокуратура судилася з постачальником пального для комунального підприємства

5 разів збільшував ціну: на Волині прокуратура судилася з постачальником пального для комунального підприємства

Автор: Олег Криштоф
27 Вересня 2024 в 11:50
У категорії: Новини
КП Полігон

КП «Полігон», фото з сайту «Конкурент»

Господарський суд Волинської області задовольнив позов Володимирської окружної прокуратури щодо стягнення з підприємства «Нурмат ЛТД» майже 300 тисяч гривень. Це товариство, яке раніше називалося «Торговий дім міжрегіональна трейдингова компанія», у 2021 році виграло тендер на постачання нафтопродуктів для КП «Полігон» Володимирської міськради. Обійти конкурента на тендері фірмі вдалося, зокрема, завдяки низьким цінам. Щоправда, після підписання угоди вартість пального для комунальників почала зростати і в результаті збільшилась на 24-34 відсотки. Цими маніпуляціями і зацікавилися прокурори.

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Волинської області від 17 вересня 2024 року.

У лютому 2021 року КП «Полігон» Володимирської міської ради провело тендер на постачання 10 тисяч літрів бензину А-92, 10 тисяч літрів скрапленого газу та 70 тисяч літрів дизпалива. Стати постачальником для комунальників під час цих торгів намагалися два підприємства: «Торговий дім міжрегіональна трейдингова компанія» з пропозицією майже 2,13 мільйона гривень та «Солвінг Сістемс» зі ставкою – 2,15 мільйона гривень. Перемогла дешевша пропозиція від «ТД МТК». 22 лютого 2021 року з фірмою уклали договір, який передбачав постачання пального за наступними цінами: 24 гривні за літр бензину А-92, 25 гривень за літр дизельного палива та 13 гривень 80 копійок за літр скрапленого газу. 

Щоправда, за даними «Мінфіну», де публікуються середньозважені ціни, вартість пального в Україні на дату укладення договору була вищою. Бензин А-92 тоді коштував 26,00 грн/літр, дизпаливо – 26,43 грн/літр, а газ нафтовий скраплений – 15,31 грн/літр. Тому, яку економічну вигоду внаслідок цього тендеру планував отримати постачальник, було невідомо.

Підтримати проєктПідтримати проєктПідтримати проєкт

Але вже через чотири дні після підписання основного договору, 26 лютого, було укладено додаткову угоду, згідно з якою ціни на пальне для КП «Полігон» зросли. Так, бензин А-92 подорожчав одразу на 10%, дизельне паливо – на понад 9%, а газ – на 10%. Зрештою таким чином умови договору змінювалися аж п’ять разів. 

Востаннє додаткову угоду сторони уклали 28 жовтня 2021-го. Внаслідок підписання цього документа ціну на бензин А-92 було збільшено на 30% від первинної ціни (до 31,20 грн/літр), на дизпаливо – на 24,22% (до 31,08 грн/літр), а на газ нафтовий скраплений – на 34,35% (до 18,54 грн/літр).

Закон «Про публічні закупівлі» дозволяє збільшувати ціну за одиницю товару до 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку. Втім, у такому випадку загальна сума закупівлі не може змінюватися, відповідно держструктура закупить менше певної продукції. 

Прокурори в суді стверджували, що ТОВ «ТД МТК» не підтвердило факту коливання цін. Кожного разу для цього підприємство надавало висновки про вартість від Запорізької торгово-промислової палати, в яких було вказано середньоринкову ціну пального на певні дати. Втім, ці довідки не відображали саме коливання вартості.

У підсумку Господарський суд Волинської області вирішив стягнути з постачальника на користь Володимирської міської ради 287,3 тисячі гривень, які переплатили внаслідок підписання додаткових угод. Ці документи було визнано недійсними. Крім того, фірма має заплатити майже 16 тисяч судового збору. Рішення суду поки не набрало законної сили. 

ТОВ «Торговий дім міжрегіональна трейдингова компанія» зарєстрували у 2020 році у місті Дніпро з основним видом діяльності – оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. На той час його власником і керівником вказувався житель Запорізької області Віктор Данилюк. У 2021 році підприємство змінило юридичну адресу з Дніпровської на Запорізьку, а з 2022 року – на Житомирську. Також у 2022 році змінилася його назва та власник: фірма стала називатися «Нурмат ЛТД», а її керівником і засновником став громадянин Узбекистану Нурматов Нурматжон. 

На 26 вересня 2024 року щодо підприємства було відкрито 43 виконавчих провадження. За два минулі роки більше 60% пропозицій ТОВ «Нурмат ЛТД» на держзакупівлях було дискваліфіковано. 

Нагадаємо, раніше «Сила правди» писала, що прокуратура судиться з постачальником деревини для Горохівської лікарні за переплачені гроші.

Олег Криштоф

Журналіст
Теги матеріалу: «Нурмат ЛТД»ProzorroВіктор ДанилюкВолодимирська міська радаВолодимирська окружна прокуратураГосподарський суд Волинської областіЗакупівліКП «Полігон»Нурматов НурматжонСудТОВ «Торговий дім міжрегіональна трейдингова компанія»
ПоділитисяПоділитисяВідправитиВідправити
Попередня новина

Хто і за скільки купив майно волинських лісгоспів

Наступна новина

КП «Володимирводоканал» проведе дослідження підземних вод за понад мільйон гривень

Схожі Публікації

Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА

Автор: Оксана Коваленко
14 Жовтня 2025 в 14:55
0
Церква Козьмодем’янська у селі Вишнів.

Центр культури Вишнівської сільради Ковельського району через суд повернув майже 145 тисяч гривень, які заплатив...

Детальніше

Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень

Автор: Олег Криштоф
13 Жовтня 2025 в 15:09
0
ТЦ "Баобаб" Baobab

Зі сільськогосподарського приватного підприємства «Дружба» стягують 2,5 мільйони гривень так званого будівельного податку. Два роки...

Детальніше

Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 

Автор: Сила Правди
10 Жовтня 2025 в 13:47
0
Ігор Волосюк, Сошичненський сільський голова

Голову Сошичненської громади Ігоря Волосюка судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди»...

Детальніше
Наступна новина
вода

КП «Володимирводоканал» проведе дослідження підземних вод за понад мільйон гривень

  • 14 Жовтня 14:55 Громада на Волині відсудила гроші за браковані документи на храми у фірми, яку рекомендував ексчиновник ОДА
    • 13 Жовтня 15:09 Із забудовника торгового центру «Баобаб», що під Луцьком, стягують 2,5 мільйони гривень
    • 10 Жовтня 13:47 Голову громади на Волині судитимуть за відмову надати інформацію на запит журналістки «Сили правди» 
    • 9 Жовтня 15:20 ВРП відкрила дисциплінарне провадження щодо волинського судді, який «не встигав» карати п’яних водіїв
    • 9 Жовтня 12:31 На Волині у розбудову пункту пропуску «Ягодин» вкладуть майже 1,4 мільярда гривень
    • 7 Жовтня 19:05 Майже гектар виведеної з держлісфонду землі поблизу Луцька суд залишив приватним власникам
    • 6 Жовтня 13:07 На Волині судитимуть очільницю громади через 200 тисяч гривень збитків місцевому бюджету
    • 4 Жовтня 14:00 Які статки приховує ексначальник Волинського обласного ТЦК
    • 4 Жовтня 10:00 У Поліському лісовому офісі – новий директор
    • 3 Жовтня 13:18 На Волині підприємиця «конкурувала» на аукціонах зі своєю ж компанією – оштрафували на майже 300 тисяч
    • 2 Жовтня 18:24 Директорку психоневрологічного інтернату на Волині судитимуть за махінації на закупівлях одягу для підопічних
    • 2 Жовтня 15:09 Учнів-чорнобильців на Волині харчуватимуть до кінця року за майже 70 мільйонів гривень
    • 1 Жовтня 14:55 Судитимуть лікаря з Волині, якого звинувачують у встановленні інвалідності за 2000 доларів 
    • 30 Вересня 17:38 АМКУ оштрафував два проєктні підприємства за змову на торгах для Служби місцевих автомобільних доріг Волині
    • 26 Вересня 17:00 Як обрати ідеальні двері для вашої оселі: рішення, які працюють
    • 26 Вересня 15:49 Хто потрапив до списку присяжних Луцького міськрайонного суду
    • 26 Вересня 12:45 Зруйновану через обстріл частину багатоповерхівки в Луцьку демонтують за понад 9 з половиною мільйонів гривень
    • 25 Вересня 17:17 Судитимуть військових, які допомагали заочно оновити дані в ТЦК на Волині
    • 25 Вересня 12:50 Контейнери для продуктів харчування – зручність і безпека зберігання
    • 25 Вересня 11:27 Луцька влада взялася за Центральний ринок і Старе місто
    Усі новини розділу

    Контактні дані

    •  Волинська область, місто Луцьк
    •  (+38) 095 15 97 813
    •  [email protected]
    • Підтримати проект


    Підтримати проект

    Розділи сайту

    • Новини
    • #Розслідування
    • #Аналітика
    • #Ми вплинули
    • #Спецтема
    • #Лайфхак

    Інформація

    • Про нас
    • Звіти
    • Медіакіт
    • Контакти
    • Поскаржитися на публікацію

    Про нас

    «Сила правди» – це об’єднання журналістів, які прагнуть справедливості та демократичного суспільства без корупції.

    Розробка та підтримка сайту Massimo Agency | massimo.in.ua

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.

    No Result
    View All Result
    • Новини
    • Розслідування
    • Аналітика
    • Ми вплинули
    • Лайфхак
    • Спецтема
    • Блоги
    • Досьє
    • Комунальна нерухомість
    • Підтримати проект

    Copyright 2018-2025 © Центр журналістських розслідувань "Сила правди".
    Матеріали Центру журналістських розслідувань «Сила правди» можна використовувати згідно ліцензії Creative Commons із зазначенням авторства, CC BY (переклад ліцензії українською). Прохання ставити гіперпосилання на «Силу правди» в першому чи другому абзаці вашого матеріалу.